En İyi Uyumu Yakalamış 12 K-Drama Çifti

K-dramaları ile ilgili en heyecan verici şeylerden biri, iki ana baş rolün arasında ki uyumu yakalayabilmek. Çünkü baş roller çok popüler olduğunda geriye tek bir beklentimiz kalıyor. O da aralarında ki uyum! Dizilerin ve aslında çoğunlukla oyuncuların oyunculuk hayatına bile etkisi olan bu uyumu yakalayan 12 çifte bir göz atalım! Sizlerinde aklına başka çiftler gelirse aşağıya yorum olarak bırakmayı unutmayın!

Seo Hyun Jin ve Eric Mun – “Another Oh Hae Young”

“Another Oh Hae Young”, çok fazla gözyaşı ve tutku içeren bir dizi, bu nedenle iki baş rolün çok fazla uyum içinde olması da kaçınılmaz oluyor. Oh Hae Young’un (Seo Hyun Jin), Park Do Kyung’a (Eric Mun) aşık olup aslında onun başka bir Oh Hae Young olduğunu farketmesiyle birlikte yaşadığı acı çok yıkıcı oluyor. Ama bu bile, ikisinin tutkuyla dolu ciddi bir ilişkiye adım atmalarına engel olamaz.

Dizide çok faz mücadele ve dram var. Aralarındaki bu müthiş uyumu görebilmemiz içim kimyalarının da uyuşması gerekiyordu. Bunu da başaran ikilimiz oldukça başarılı bir dizi ortaya koymuş oldular.


Ji Sung ve Hwang Jung Eum – “Kill Me, Heal Me”

“Kill Me Heal Me” dizisinde Ji Sung, Cha Do Hyun isimli çoklu kişilik bozukluğu olan birini oynamaktadır. Kendisine ait bu diğer kişilikleri yok etmek içi Oh Ri Jin (Hwang Jung Eum) adında kişisel bir psikolog tutar. Cha Do Hyun normal bir hayat yaşayabilmek ister ve Ri Jin’in bunu başarmasına yardım edebileceğine inanır. Bu yolculukta ona aşık olur ve ikisi geçmişlerinin olduğunu ve kaderin onları yeniden bir araya getirdiğini fark eder.

Bu dizinin en güzel yanlarından biri Ji Sung’un komik karakterleri ile Hwang Jung Eum arasında ki ilişkileri izlemek. Ji Sung dizide hangi karaktere bürünürse bürünsün yardımcı baş rol ile arasındaki uyumu koruyabildi. Çılgın erkek çocuk Yona’dan tutun kötü çocuk Shin Se Gi’ye kadar, bütün kişilikleri Ri Jin ile bağdaştırabildi.

Lee Dong Wook ve Yoo In Na – “Touch Your Heart”

Lee Dong Wook ve Yoo In Na’yı tvN’nin popüler dizisi “Goblin”de izledikten sonra onları tekrardan bir arada görmek için sabırsızlanıyorduk. Karanlık ölüm meleği Lee Dong Wook’un bir o kadar gerçek ve saf Sunny’ye olan aşkı her ne kadar garipte olsa aralarında ki uyum ve tutkuyu göstermelerini engelleyemedi. K-Drama yapımcıları hayranların bu isteğini duyup ikiliyi “Touch Your Heart” dizisinde yeniden bir araya getirdiler.

Lee Dong Wook dizide zamanını kadınlarla veya aşkla harcamayacak kadar soğuk işkolik bir adamı canlandırır. Oh Yoon Seo (Yoo In Na) ise yaklaşan filminde ki rolüne çalışabilmek adına Lee Dong Wook’un sekreteri olma şansını yakalar. Böylece ikili birbirinden etkilenmeye başlar ve aralarında ki farklılıkları bırakıp birbirlerine aşık olurlar.

Bu ikilinin yeniden bir araya gelmesinden beklenti büyüktü ve kesinlikle kimse için hayal kırıklığı olmadı. İkilinin ekranda görülen özel bir uyumu var. Flört ettikleri sahnelerden ayrılma sahnesine kadar her şey büyülü ve iki karakter arasındaki aşkı ver acıyı tamamen hissedebiliyorsunuz. Yoo In Na’nın komik sahnelerinden bahsetmiyorum bile!

Lee Jong Suk ve Han Hyo Joo – “W”

Lee Jong Suk çok başarılı bayan oyuncularla başrol paylaşmış olsada, en büyük uyumu “W” dizisinde Han Hyo Joo ile yakaladı. Tutku dolu birkaç sahne var ama özellikle aşağıdaki tutku dolu öpücük sahnesi bir çok izleyicinin aklına gelen ilk sahne olacaktır.

Tabi ki bu uyum tesadüf değildi. Dizi çekimleri başlamadan önce bile ikili çoktan yakınlaşmışlardı ve güzel bir arkadaşlıkları vardı. Kesinlikle yeniden bir arada izlemeliyiz onları!

Shin Min Ah ve So Ji Sub – “Oh My Venus”

So Ji Sub’ta oynadığı dizilerde bir çok başarılı bayan oyuncuylabir çok aşk sahnesi çekme şansına erişebilmiş bir oyuncu. Bu yüzden herhangi bir oyuncuyla bu uyumu yakalayabiliyor. Ama bunların arasından en doğalı Shin Min Ah ile oynadığı oldu. İkili sadece dizide de değil, daha önce başka projelerde de model olarak birlikte yer almışlardı.

Ancak birlikte rol aldıkları popüler “Hello My Venus” disinde ki uyumları çok farklı bir boyuttaydı. Dizide So Ji Sub Kim Young Ho adında becerekli bir eğitmen olarak rol alırken, Shin Min Ah ise Kang Joo Eun adında kilolu bir avukatı oynadı. Young Ho, Joo Eun’nun görünüşüne rağmen ona aşık oluyor ve tutkulu ilişkileri başlıyor.

Park Hyung Sik ve Park Bo Young – “Strong Women Do Bong Soon”

Bu sevimli ikili, “Strong Woman Do Bong Soon” dizisinde birbirlerine olan aşklarıyla izleyicileri büyüledi. Park Hyung Sik, Ahn Min Hyuk adlı bir oyun şirketinin CEO’sunu oynarken Park Bo Young, Do Bong Soon adlı süper gücü olan bir kızı oynadı.

Bu iki oyuncu ve onların masum sevimli yüzleri, iki karakter arasındaki sevgiyi çok inandırıcı hale getirdi. Belki de iki kişinin canlandırdığı doğal masumiyetti, ama böylelikle dizi boyunca karakterleri arasında böylesine güçlü bir bağlantı gösterebildiler.

Park Min Youn ve Park Seo Joon – “What’s Wrong With Secretary Kim?”

Lee Young Joon ve Kim Mi So’yu oynayan Park Seo Joon ve Park Min Young listedeki bir diğer Park-Park çifti. Bu iki oyuncu dizi de öyle inkar edilemez bir uyuma sahiplerdi ki insanlar gerçek hayatta gerçekten çıktıklarını sanıyorlardı. Ve onları suçlayamayız da, yani demek istediğim:

Oldukça açıklayıcı oldu değil mi?

Jang Hyun ve Jang Nara – “Fated to Love You”

Jang Hyuk ve Jang Nara birlikte iki dizide oynadılar. İnsanlar onları birlikte izlemeyi o kadar çok sevdiler ki, yapımcılar hayranların bu isteğini kırmayıp ikiliyi yeniden bir araya getirdiler. Dizide Jang Hyuk Lee Gun isimli, normal bir ailenin kızı olan Kim Mi Young’u (Jang Nara) yanlışlıkla hamile bırakan kaba ve zengin birini canlandırır. Bu olaydan sonra ise ikili birlikte yaşamaya zorlanır.

Bu ikili hakkındaki güzel olan şeyse birbirlerini nasıl iyi bir şekilde tamamlayıp izleyici etkileyeceklerini biliyor olmaları.

Hyun Bin ve Ha Ji Won – “Secret Garden”

Ah, “Secret Garden”ın bu iki aşk böceğini nasıl unutabiliriz ki! Her ne kadar Kim Joo Won (Hyun Bin) ve Gil Ra Im (Ha Ji Won) farklı dünyaların insanları da olsalar bir şekilde bir araya gelmeye başarıyorlar.

Bir mağazanın zengin CEO’su, fakir bir dublör kadına aşık olur ve masalsı bir aşk hikayesi yaratırlar. Ha Ji Won ve Hyun Bin gibi deneyimli oyuncuların rolleri üstlendiklerinde, duygusal bir şova katılmış oluyorsunuz. Açıkçası bu ikisinin yadsınamaz bir uyumu var!

Gong Yoo ve Yoon Eun Hye – “Coffee Prince”

Choi Han Gyuk (Gong Yoo) ve Go Eun Chan (Yoon Eun Hye)’nin arasında ki uyum o kadar güçlüydü ki birbirlerine ikinci kez ilgi gösterdiklerinde bile bütün seyirciler birlikte olmaları için bağırmışlardı. Dizi sadece iyi görünümlü erkekleri işe alan Han Gyul’un kafesinde geçmektedir. Han Gyul’un, Eun Chan’ı erkek sanarak işe almasıyla hikaye başlıyor.

Drama klasiktir, bu yüzden temelde olduğu gibi mükemmeldir. Ama bu klasiklik bile aralarında ki uyumla bizleri etkilemelerini engelleyemedi.

Nam Joo Hyuk ve Lee Sung Kyung – “Weightlifting Fairy Kim Bok Joo”

Bu liste bu ikili olmadan tamamlanamazdı. “Weightlifting Fairy Kim Bok Joo”  iki üniversite öğrencisinin sevimli ve romantik aşk hikayelerini anlatıyor. Bu klasik bir gençlik hikayesi ama kesinlikle izlemeye değer!

Lee Sung Kyung, büyük bir halterci olmak isteyen ve aşk acısı çeken bir genç kızı canlandırıyor. Nam Joo Hyuk tarafından oynanan Jung Joon Hyung ise Kim Bok Joo’ya aşık olan popüler bir yüzücüdür.

Kişilikleri çok farklı olmasına rağmen, birlikte olmanın bir yolunu bulurlar! Kesinlikle çok saf, enerjik ve gerçek bir uyumları var!

Jung Eun Ji ve Seo In Guk – “Reply 1997”

Jung Eun Ji ve Seo In Guk Reply serisinin ilk dizisi “Reply 1997″da aktör olarak çıkışlarını birlikte yaptılar. Ve ne inanılmaz bir iş çıkardılar ! Dizinin yapımcıları, oyunculuklarının ne kadar etkilediklerini ve çeşitli sahneleri çekerken ne kadar uyumlu olduklarına dair demeçler verdiler.

Kalplerimizi attıran çok fazla sahne var dizide.

Tüm bu heyecanlar, gülümsemeler ve ikilinin mükemmel uyumu diziyi en sevilen Kore dizileri arasına sokmayı başardı.

Bonus: Song Jong Ki ve Song Hye Kyo – “Descendants of the Sun”

Dizi yayınlandığı dönemde sadece Koreyi değil birçok ülkeyi yakıp kavurmuştu. İzlerken ikisi arasında ki ilişki o kadar geçmişti ki bana. Sonrasında gerçek hayatta da evlendiklerini duyduğumda, dedim ki o bize geçen gerçekmiş !

Başrollerden bahsediyoruz ama bu dizide yan roldeki ikilinin ilişkileri de efsanedir. Onlara da bir göz atın derim!

Benim aklıma ek olarak bu ikili geldi. Sizlerinde aklına gelen güzel bir uyum yakalamış k-drama çiftlerini aşağıya yorum olarak yazmayı unutmayın!

Kaynak: Soompi