Yang Hyun Suk ve Seungri’nin Kumar Oynadığından Şüpheleniliyor

Yang Hyun Suk ve Seungri’nin yurtdışında yasadışı olarak kumar oynadığından şüpheleniliyor.

Daha önceki sorgularda, Yang Hyun Suk’un Güney Kore vatandaşları için suç sayılacak şekilde yurtdışında kumar oynadığına dair araştırmalar yapıldığı açıklanmıştı. 8 Ağustos’ta JTBC haber bülteni yaptığı haberde Yang Hyun Suk’un Nevada, Las Vegas’taki MGM Otel ve Kumarhanesinde 11 kez VIP konuk olarak kaldığı iddiasını dile getirdi. Haberin detaylarında sadece 1.5 milyar won (1.240.732.50 $ USD) tutarında para yatıran konukların VIP statüsü kazanabildiklerini de bildirdiler.

Yine JTBC’nin yaptığı habere göre, eski YG Entertainment başkanının 1 milyar won (827,15 $ USD) bahis oynadığı ve 600 milyon won (496.332 USD) civarında kaybettiği söyleniyor. Seungri’nin ise 4 kez aynı otelde ve kumarhanede VIP konuk olduğu, 2 milyar won (1.654.533.42 USD) ve Baccarat’ta 1.3 milyar won (1.075.451 USD) kaybettiği bildirildi.

Nevada’daki kumarhaneleri yöneten bir dernekte, Yang Hyun Suk ve Seungri’nin kumarhaneye giriş kayıtlarının, kumar oynadıkları zamanların, kumar oynadıkları miktarların, kazandıkları ve kaybettikleri para miktarlarının kayıtlarının olduğu biliniyor. Bu bilgiler ışığında konuyla ilgili devam eden ön soruşturma, resmi bir soruşturma haline getirildi.

Geçtiğimiz mart ayında Seungri, tartışmalı KaKaoTalk sohbetinde arkadaşlarını etkilemek için kumar muhabbeti yaptığını söylemiş ve kumar oynadığına dair iddialarını reddetmişti.

Kaynak: AllKpop