Produce 101 Programından Oyunculuğa Uzanan 6 Ünlü

Produce 101 sonrası Wanna One ve I.O.I gruplarında çıkış yapan ünlülerden birkaçı oyunculuk konusunda da ne kadar iyi olduklarını kanıtladılar. İşte bu ünlüler:

1.Ong Seongwu (Wanna One)

Wanna One grubuyla çıkış yapan Ong Seongwu, şimdi JTBC’de yayınlanacak olan At Eighteen dizisi ile oyunculuk kariyerine başlamaya hazırlanıyor.

2.Jung Chaeyeon (I.O.I.)

2016 yılında tvN’de yayınlanan Drinking Solo dizisinde oyunculuk konusundaki yeteneğini kanıtlayan Jung Chaeyon, yönetmenlerinin de dikkatini çekerek bu sene ilk başrolünü kaptı. Netflix’de yayınlanan My First First Love dizisiyle tekrar ekranlara döndü. Önümüzdeki aylarda dizinin ikinci sezonu da yayınlanacak.

3.Park Jihoon (Wanna One)

Geçtiğimiz mart ayında solo olarak çıkış yapan Park Jihoon, aynı zamanda eylülde başlayacak olan JTBC’nin yeni dizisi Flower Crew: Joseon Marriage Agency’de de oynayacak.

4.Kim Sejeong – (I.O.I.)

Kim Sejeong, oyunculuk kariyerine KBS’nin dizisi olan School 2017’de yardımcı başrol olarak başladı. I.O.I grubundan arkadaşı Jung Chaeyeon gibi yetenekleri konusunda herkesi ikna etti. 5 Ağustos’ta başlayacak olan KBS’in dizisi I Wanna Hear Your Song ile ekranlara geri dönecek.

5.Lee Daehwi (Wanna One)

AB6IX grubuyla çıkış yapan Lee Daehwi, oyunculuk kariyerine de bir web drama olan Yeonnamdong Global House’da rol alarak başlamış olacak. Çekimleri ağustosta başlayacak olan dizinin ekimde yayınlanması bekleniyor.

6.Kang Mina (I.O.I.)

Gugudan grubundan Kang Mina, tvN’in Hotel Del Luna dizisiyle oyunculuk kariyerine de başlamış oldu. Üstelik bu dizide IU ve Yeo Jin Goo ile oynama şansı da yakaladı.

Kaynak: Koreaboo