‘On The Way To Music Bank’de Fotoğraf Çekmek Yasaklanıyor Mu?

Geçtiğimiz birkaç gündür internet sitelerinde KBS2’nin 27 Eylül’den itibaren ‘On The Way To Music Bank’ yani sanatçıların Music Bank sahnesine çıkmadan önce basına poz verdikleri yolda hayranların fotoğraf çekmesinin yasaklanacağına dair dedikodular konuşuluyordu.

Aşağıda görselini gördüğünüz yazıda yazanlara göre KBS2 bu uygulamayı “şiddeti önleme” ve “sanatçıların haklarını korumak” için yapmaya karar vermiş. Yazıda basının sabah 06.30-08.00 saatleri arasında fotoğraf çekmeye devam edebileceği fakat hayranların fotoğraf çekmek amacıyla bu alana giremeyeceği yazıyor.

25 Eylül’de Music Bank’ın resmi internet sitesinden açıklama yapan KBS2 ise ” ‘On The Way To Music Bank’ eskisi gibi yapılmaya devam edecek ve basın gibi hayranlar da fotoğraf çekebilecekler. Ayrıca ‘On The Way To Music Bank’de poz vermenin sanatçılar üzerinde bir zorunluluk olmasını da istemiyoruz, Music Bank’e katılan sanatçılar bu etkinliğe katılıp katılmamakta tamamen özgürler. Lütfen ‘On The Way To Music Bank’i desteklemeye devam edin. Teşekkürler.” dedi.

Halen ‘On The Way To Music Bank’de sanatçıların görüntülenmesine dair bir kısıtlama olup olmadığı kesin değil. Hayranlar ise “Sadece kendi kanallarında görüntüleri yayınlamak istiyorlar gibi konuşuyorlar. Gerçekten endişelenselerdi, tüm etkinliği tamamen iptal ederlerdi” diyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: AllKpop

Çeviri: bonte