NCT’den Taeyong İddialar Hakkında Konuştu

‘Wikitree’ haber kanalının yaptığı özel habere göre Taeyong, 12 Ekim’de “zorbalık” ile suçlanmasına sebep olan okul arkadaşıyla buluşup kendisinden özür diledi.

‘Wikitree’nin yaptığı habere göre Taeyong 11 Ekim’de Kore’ye döner dönmez eski ortaokul arkadaşı ile irtibata geçti ve buluşmak istediğini söyledi.

Taeyong’un adı son zamanlarda bu tip iddialarla çok fazla anılıyordu. Ortaokul ve lise arkadaşlarına “zorbalık” yaptığı hakkında çıkan haberler internet sitelerinde yavaş yavaş unutulmaya başlamışken, Teayong’un bir ortaokul arkadaşının iddialarıyla gözler tekrar Taeyong’a dönmüştü. Taeyong’un kilosuyla dalga geçtiğini ve başka arkadaşlarıyla beraber grupça insanlarla sürekli dalga geçtiklerini söyleyen kız arkadaşı konuyla ilgili çeşitli fotoğrafları da kanıt olarak paylaşmıştı.

Yine ‘Wikitree’nin yaptığı habere göre ikili buluştuğunda da ağlamaya başlayan kız bir saatin sonunda kendini sakinleştirdiğinde Taeyong’da “Uzun süredir görmediğim eski bir arkadaşımla böyle bir sebepten dolayı buluştuğum için kendimden utanıyorum. Doğruyu söylemek gerekirse, bu olaydan dolayı rahat bir şekilde uyuyamadım bile. Yaptıklarımdan çok pişmanım, kendime birçok kez ‘Neden böyle bir şey yaptım ki?’ diye sordum. Eskiden kendimi iyi ifade edemiyordum. Gençken söylediğim kötü sözler ve kaba davranışlarım için özür dilerim.” dedi. 2 saat süren görüşmeden sonra arkadaşı Taeyong’un içten sözlerine inandı ve kendisini affetmeyi seçti.

SM Entertainment’da konuyla ilgili bir açıklama yaptı:

“Geçtiğimiz günlerde Taeyong ortaokul zamanlarında kalbini kırdığı arkadaşıyla buluştu ve yüz yüze özür diledi. Arkadaşı Taeyong’u affetti ve ikili birbirlerine iyi dileklerde bulunarak ayrıldılar. Bu olayın dışında, Taeyong iletişim kuramadığı ve kalbini kırdığı öteki arkadaşlarından da özür diliyor. Bu olayda da geçmişini unutmaktansa hatalarından ders çıkarmayı seçen Taeyong için gösterdiğiniz anlayışınıza çok teşekkür ederiz.”

Kaynak: AllKpop

Çeviri: bonte