Kız Grubu Matilda Dağıldığını Duyurdu

Matilda grubu resmi olarak dağıldığını duyurdu !

11 Eylül tarihinde BoX Media Entertainment’den bir kaynak Star News’e şunları söyledi: “Matilda dağılıyor. Tüm üyelerin sözleşmelerinin süresi doldu.”

Üyelerden Semmi ve Dan-A daha öncesinde ajansla olan sözleşmelerinin süresinin sona erdiğini açıklamıştı. Sebyul ve Haena ise kendi kişisel Instagram hesapları üzerinden şirketlerinden ayrıldıkları duyurdular.

Sebyul’un yazdığı mektup:

Merhaba, bu Saebyul.


Birincisi, benim için en zor kısım hayranlarımıza bu üzücü haberi anlatmak zorunda kalmak.

Biraz düşündükten sonra, ajansla olan sözleşmemi sonlandırmaya karar verdim.

Box Media’ya, üyelerimize ve hayranlarımıza şarkıcı olma hayalimi gerçekleştirmeme yardım ettikleri için teşekkür ediyorum.


Beni derinden etkileyen ve bana cömert sevgi veren tüm hayranlarımıza karşı çok mutluyum.

Üyelerimize, birçok yönden yoksun olan maknae liderliğindeki sıkı çalışmalarından dolayı teşekkür ettiğimi söylemek isterim.

Gururla, kendimi daha çok geliştirerek geri döneceğime söz veriyorum.

Şimdiye kadar bana bu kadar çok sevgi gönderdiğiniz için teşekkür ederim.

Haena’nın yazdığı mektup:

  Merhaba, bu Haena.

11 Eylül itibariyle, dört yıldır birlikte olduğum ajans olan Box Media ile olan sözleşmem sona erdi.

Aniden bu haberi duyurduğum için özür dilerim.

Matilda üyeleri olarak kendi yolumuza gitmeyi seçtik, ancak kız kardeşler gibi her zaman birbirimizi destekleyip ileri götüreceğiz. Ayrıca Box Media’nın CEO’suna ve bizim için çok çalışan ve bu kadar değerli insanlarla tanışmamıza izin veren herkese teşekkür ediyorum. Matilda’yı her zaman bekleyen ve bizi neşelendiren hayranlarımız için üzgün ve minnettarım. Bugün üzücü haberleri duyursam da, şarkı söylemeye devam edeceğim ve iyi haberler getirmek için çok çalışacağıma söz veriyorum.

Matilda 2016 yılının Mart ayında “Macarena” ile çıkış yapan 4 kişilik bir kız grubudur. Dört üyenin hepside KBS2’nin idol kurtarma programı olan “The Unit” programında da yer almışlardır. Grup en son ise 2018 yılının Kasım ayında “Between Fall and Winter” ile geri dönüş yaptılar.

Çeviri: Beyza Akkan

Tags: