(G)I-DLE’dan Miyeon’un Bu Fotoğraflar Yüzünden YG Entertainment’dan Atıldığı Konuşuluyor

Popüler bir magazin sayfasının 24 Nisan’da yaptığı haber ile YG Entertainment’ın stajyerlerine koyduğu 6 yasak tekrar konuşulmaya başlandı. Bu yasakların içinde ilişki yasağının da olduğu biliniyordu.

Yayınlanan fotoğraflar 2015 yılında (G)I-DLE’dan Miyeon ve BLACKPINK‘ten Jennie’nin, ikisi de henüz 18 yaşındayken YG Entertainment’da stajyer olduğu zamanlardan çekilmiş fotoğraflar. İkilinin Japonya tatilleri sırasında Miyeon’un ‘Mix&Match’ yarışmacılarından Jeong Jin Hyung ile birlikte görülmesinin ardından YG Entertainment’dan atıldığı düşünülüyor.

Miyeon YG Entertainment’dan ayrılmadan önce BLACPINK’in gizli üyesi olarak biliniyordu. Bu fotoğrafların yayınlanması ve ilişkisinin ortaya çıkmasının ardından YG Entertainment’dan ayrılan Miyeon kısa bir süre sonra Cube Entertainment ile anlaşıp (G)I-DLE’ın çıkış yapacak grubuna girmeyi başarmıştı.

Bu haber Jisoo ve Rose’nin katıldıkları ‘Radio Star’ programlarında bahsettikleri 6 yasağın tekrar gündeme gelmesini sağladı; araba kullanmak, sigara içmek, klübe gitmek, alkol kullanmak, estetik ameliyatlar ve ilişki yasağı. Ayrıca menajerleri tarafından erkek stajyerlerle de konuşmaları engellenen kadın stajyerlerin pratik ve yemek saatleri de karşılaşmayacakları şekilde ayarlanıyor.

Kaynak: AllKpop

Çeviri: bonte