Eski ‘Idol School’ Stajyerinden Herkesi Şaşırtan İddialar

İsmini belirtmeyen eski ‘Idol School’ stajyeri herkesi şaşırtan iddialarda bulundu.

7 Ekim’de DongA Iblo’nun yayınladığı habere göre ‘A’ kod adı verilen stajyer, Mnet’in programı ‘Idol School’ hakkında çeşitli bilgilerle 3 Ekim tarihinde kendilerine gelmiş. ‘A’ hakkında bilinen tek bilgi program sırasında 20’li yaşlarında olduğu ve son tura kadar çıktığı. ‘A’, DongA Iblo’ya verdiği röportaj sırasında fromis_9 grubunun 9 üyesinden 8’inin programın finalinden önce belirlendiğini ve bu 8 kişinin program esnasında CJ E&M ile anlaşma imzaladıklarını iddia etmiş.

“Programa ilk başladığımızda bunların hiç birini bilmiyordum, ama daha sonra birlikte yaşamaya başlayınca birkaç stajyerin CJ E&M ile anlaşma imzaladıklarını ve bunu başka stajyerlere de anlattıklarını öğrendim.”

Ayrıca programa katılmak için ön elemeye giren ilk 3000 kişinin de daha baştan hiç şansının olmadığını çünkü programda yer alan 41 yarışmacıdan 37’sinin ön seçmelere bile girmeden programa kabul edildiğini söyleyen ‘A’ açıklamasına şu şekilde devam etti;

“Program için ön elemeye giren stajyerlerin gerçek sayısı ben de dahil dörttü. Programın prodüktörleri bana da ön elemeye girmemin gerek olmadığını söylediler fakat daha sonra bu sözlerini geri alıp ‘Yüzün halk tarafından çok tanınıyor. Eğer seni ön elemelerde görmezlerse şüphelenirler.’ dediler. Böylece ben de ön elemelere katıldım.”

‘A’, Idol School programına katılmadan önce Produce 101 programının ilk sezonuna da katılmış. Idol School programının kayıtları sırasında jüri üyelerinden birine kendisini seçmemesi için gizli bir not verildiğini de iddia eden ‘A’, ‘Produce X 101’ programındaki şüpheli oy sistemi tartışmalarından sonra dikkatleri tekrar ‘Produce 101’ ve ‘Idol School’ programlarına çekmiş oldu.

Kaynak: AllKpop

Çeviri: bonte