BigHit Entertainment, Source Music’i Satın Aldı

BigHit Entertainment, 29 Temmuz’da Source Music’i satın aldıklarını ve Source Music’in, Big Hit Entertainment başlığı altında bağımsız olarak çalışacağını açıkladı.

Konuyla ilgili çıkan haberleri doğrulayan BigHit, “Yakın zamanda Source Music’i satın almak için bir sözleşme yaptık. Source Music, mevcut yönetimini ve müziklerindeki renk ve bağımsızlıklarını koruyacaktır.” dedi.

BigHit, Source Music’i satın alarak altyapılarını güçlendirdiğini söyledi. Hem GFRIEND gibi yüksek profilli bir grubu hem de yüksek potansiyele sahip pek çok stajyeri kısa sürede güvence altına almış oldu.

Source Music CEO’su So Sung Jin’de bunun çok iyi bir fırsat olduğunu söyledi ve ekledi, “Source Music’in BigHit’in altyapısına katılmasından dolayı mutluyum. Tüm sanatçılarımız, stajyerlerimiz ve personelimiz için bunun birçok yönden bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Özellikle, BigHit’in hızlı bir şekilde küresel bir sanatçı yaratma yeteneğinin Source Music için güçlü bir temel oluşturacağını umuyoruz. BigHit ile olan doğal ilişkimiz sayesinde hayranlarımıza daha iyi içerikle geri döneceğiz.”