Love Alarm / 2019 Dizi Yorum

Herkese merhaba! Bugün sizlere bahsedeceğim dizi istediği başarıyı elde edip edemediği konusunda yapımcılarının kafası hala karışık olan bir Netflix dizisi; Love Alarm.

Siz de fark ettiyseniz Netflix’in K-drama işbirlikleri son zamanlarda gençlerin kalbini kazanmaya yönelik, tatlı aşk üçgenleri ve genç karakterleri içeren diziler üzerine yoğunlaşmaya başladı. Love Alarm da tam böyle bir yapım, tek farkı içinde bilimkurgu diyebileceğimiz ögeleri de barındırması.

Dizi, yakınlarındaki birileri kendisi için romantik duygu beslediğinde kullanıcıyı uyaran bir uygulama kullanarak, aşkı bulmaya çalışan bir grup gencin etrafında dönüyor. Bu genç grubumuz dizinin ilk bölümünden bize hangi aşk üçgeni içinde çalkalanacağımızı da gösteriyor.

“Gerçek hayatta böyle bir uygulama yapılır mı, yapılırsa dünyamızı dizideki kadar etkiler mi?” sorusunu kafamdan atamadan izlediğim dizi beni o kadar da sıkmadı. Netflix, 2.sezonunu planlayarak çektiği sadece 8 bölümden oluşan ilk sezonu ve sezon finalinde cevapsız bıraktığı soruları ile eminim ki diziyi izleyen herkesi ikinci sezon beklentisi içerisine sokmuştur. Fakat ne yazık ki yapımcılardan henüz 2.sezon onayına dair bir haber gelmedi.

Oyunculuklar şahane, kadın başrolümüz zaten ekranlarda görmeye alışık olduğumuz Kim So Hyun. Erkek başrollerimiz Jung Ga Ram ve Song Kang’ı ise bu diziyle beraber ilk kez izleme fırsatı buldum ve oyunculuklarını çok beğendim. Özellikle Jung Ga Ram karakterinin dizi boyunca omuzlarında taşıdığı “abilik” vasfını çok güzel kaldırmış. Yardımcı karakterlerle de beklemediğim bir yan hikaye yazan dizi, destekleyici alt metinleri ile de benden tam puan aldı.

Umarım yapımcılar da dizinin başarılı olduğuna karar verir ve bir an önce 2.sezon çekimlerine başlarlar. Siz de izlemek isterseniz Netflix üzerinden tüm sezonu izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler!

Yazar: bonte