Doctor John / 2019 Dizi Yorum

Herkese merhabalar!

Asla objektif olamayacağım bir dizi yorumuyla sizlerleyim. Ji Sung en sevdiğim Koreli oyunculardan biri ve bu yüzden Doctor John’da büyük bir keyif ve heyecanla başladığım bir dizi oldu.

Açıkçası dizinin konusu da oldukça ilgimi çekmişti. İzledikçe emin olun daha da ilgi çekici bir hale geliyor. Genel olarak spoiler vermeden konusundan bahsedelim. Ji Sung, bir hastasının ölümünden sorumlu tutulup cezaevinde cezasını çekmekte olan çok yetenekli bir doktor olan Cha Yoo Han karakterine can verirken Lee Se Young ise talihsiz bir deneyim sonrası mesleğine küsmüş Kang Si Young karakterine can veriyor. Bu ikilinin yolları cezaevinde kesişir ve hikayemiz böylelikle başlar.

Kore’nin doktor dizilerini her zaman sevmişimdir. Ama çoğu doktor dizisi gibi bu dizide dahi bir doktor ve ilham olduğu asistanları etrafında dönüyor. Bazı kişiler bu klasikleşmiş durumlardan çok hoşlanmıyorlar. Belki bu kısım eleştirilebilinir ama bence Ji Sung’un oyunculuğu bu durumu çok çok güzel kapatıyor.

Ji Sung için kendimce bir lakabım var. “Gözleriyle konuşan adam.” Kill Me Heal Me izledikten sonra verdiğim bir lakap. İzleyenler çoktan hak verdiler bence. Bu dizide de gözleriyle müthiş bir oyunculuk sergiledi. Etkilenmemek elde değil.

Diğer rollere bakacak olursak, kadın baş rolü ilk olarak A Korean Odyssey dizisindeki zombi rolüyle izleyip bayılmıştım. Dizinin haberleri ilk çıktığında Ji Sung gibi çok sevdiğim bir oyuncuyla oynayacağı için oldukça sevinmiştim. Bence oldukça tatlı, sevimli ve doğal bir çifti oynadılar. Yan rollerde diziye oldukça keyif ve eğlence kattı. Özellikle tatlı kedi çiftimiz Lee Yoo Joon ve Kang Mi Rae çifti oldukça sevimliydi.

Bu dizi 2019’un en iyi yapımları arasında yerini aldı bence. Kesinlikle bir şans verip izlemenizi tavsiye ederim. Daha gözleriyle konuşan adam Ji Sung’la tanışmadıysanız “Kill Me, Heal Me”, “Defendant” veya bu dizisini izleyebilirsiniz.

Şimdiden keyifli seyirler!

Yazar: GizeM