Descendants of the Sun / 2016 Dizi Yorum

Herkese merhabalar! Bu hafta Kore dizileri arasında klasikler arasında yerini almış, yayınlandığı dönemde sadece Kore’yi değil tüm Asya’yı kasıp kavurmuş Descendants of the Sun dizisinin yorumuyla sizlerleyiz.

Dizi özel kuvvetlerde askerlik yapan iki asker ve biri askeri doktor olan 2 doktorun aralarında ki arkadaşlık ve aşk ilişkilerini konu alıyor. Özel kuvvetler askeri Yüzbaşı Yoo Shi Jin, bir gün başlarına gelen bir olay sonucu doktor Kang Mo Yeon ile tanışır ve görüşmeye karar verirler. Ama malesef ki Yoo Shi Jin’in işi dolayısıyla işler çokta planlandığı gibi gitmez ve hikayemiz başlar.

Öncelikle dizinin konusunun oldukça farklı olduğunu söylemem lazım. Askeri ve doktor temalarını çok iyi şekilde birleştirip bir yandan askeri bir dizi izlerken bir yandan tıbbi bir dizi izliyormuşsunuz keyfi veriyor. Dizinin bir diğer çeken tarafı ise komik diyalogları. O kadar ciddi konu içerisine öyle tatlı komik sahneler yerleştirilmiş ki hayran kalmamak elde değil.

Başrollerde Song Jong Ki ve Song Hye Kyo yer aldı. İkiliyi ayrı ayrı yorumlamaktansa birlikte yorumlamak istedim. Dizide bizlere gösterdikleri aşkın her şeyiyle izleyiciye geçtiğini düşünüyorum. Öyle ki benim K-drama çiftlerim içerisinde kesinlikle ilk beşteler. Onun dışında zaten ikisi de oyuncu olarak kendilerini kanıtlamış kişiler ve bu yapıma da çok yakıştılar.

Dizinin bir diğer can alıcı noktasına gelirsek Seo Dae Yeong ve Yoon Myung Ju ikilisi. En az baş roller kadar keyifli ve seyirciye geçen bir ilişki gösterdiler bizlere. Oyunculardan son olarakta SHINee üyesi Onew’den bahsetmek istiyorum. Bir çok idol oyunculuğu konusunda oldukça kötü yorumlar alıyor. Ama benim şahsi görüşüme göre Onew oyunculuk işinin altından kalkabilen idollerden ve bu dizide de kesinlikle iyi iş çıkardı.

Genel olarak çok başarılı ve Kore dizilerini severek takip eden herkesin kesinlikle izlemesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda dizinin şarkıları da inanılmaz güzel. Onlara da bakmanızı tavsiye ederim.

Dizi Netflix’ten resmi yollarla izlenebiliyor hatırlatmasını da yapıp keyifli seyirler diliyorum.

Yazan: GizeM