Birth of a Beauty / 2019 Dizi Yorum

Merhabalar! Büyük beklentilerle başlayıp beklentinin altında kalan bir diziyle daha karşınızdayım.

Dizinin konusundan biraz bahsedecek olursak; kilolarıyla başı dertte olan Sa Geum Ran kocasının kendisini aldattığını öğrenerek başlayan kötü olaylar silsilesinden kurtulabilmek için estetik olmaya karar verir ve bir şekilde Han Tae Hee’den yardım ister. Böylelikle hikayemizde başlamış olur.

Bu diziye tamamen konusu ilgimi çektiği için başlamıştım ama maalesef beklentileri çok karşılamadı. Genelde çok vasat olmadığı sürece romantik-komedi dizilerin çoğunu severim ve keyifle izlerim. Ama bu dizide 10’lu bölümlerde biraz sıkıldım. Ve dizi tamı tamına 21 bölüm! Oldukça gereksiz 16’da bitirebilirlerdi bence.

Dizi de ki bir diğer sıkıntı ise bazı olayların çok saçma olması, hiçbir mantığının olmaması. Spoiler vermemek adına açıklamıyorum ama izlerken gerçekten o bölümleri ileri sarmamak için zor sabrettim. Senarist yazarken neler düşündü acaba çok merak ediyorum!

İyi yönlerinden bahsedecek olursak erkek başrol oyuncumuz Joo Sang Wook kesinlikle çok iyi iş çıkardı. Yeri geldiğinde tatlı tepkileriyle, yeri geldiğinde sertliğiyle ve bizi tamamen dizinin içine çekerek güzel bir oyunculuk sergiledi. Kesinlikle diziyi sonuna kadar izleme nedenim!

Diziyi önerme konusuna gelirsek, üzülerek söylüyorum ki bence biraz zaman kaybı. Yine de izlemek isterseniz dizi Netflix üzerinden yasal olarak Türkçe altyazılı izlenebiliyor.

Aşağıdan favori dizi şarkılarımı bulabilirsiniz. Keyifli Seyirler!

Güzel sesli Jonghyun’umuzdan en güzelinden bir şarkı. Dinleyin muhakkak!
İkinci favorim. Bayılıyorum bu tarz şarkılara.