At Eighteen / 2019 Dizi Yorum

Herkese merhabalar! Bu hafta Wanna One hayranlarının merakla beklediği “At Eighteen” yorumuyla geldim. “Ay Eighteen” tam anlamıyla bir gençlik ve lise dizisi. Bu tarz dizileri izlemeyeli baya olmuştu. Aynı zamanda Ong Seong Woo’nun oyunculuğunu da merakla beklediğim için diziye oldukça hevesle başladım diyebilirim.

Konusundan biraz bahsedelim. Dizi adından da anlaşıldığı üzere bizleri 18 yaşındaki bir grup lise öğrencisinin yaşamlarına konuk ediyor. Okula yeni transfer olan Choi Jun Woo yeni okulunda bir hızlık olayına karışır. Bu olay çözülürken insanların gerçek yüzlerine tanık olur ve insanların hayatlarına dokunur.

Oyunculara gelirsek kadroda idolluk yapmış bir oyuncumuz vardı. Kore’de oyunculuk yapan idoller genelde oldukça fazla eleştiri alırlar. Benim şahsi görüşüm ise durumun o kadar kötü olmadığı oyunculuk işini çok güzel yapabilen idollerinde olduğu yönünde. Ong Seong Woo ve Moon Bin’de bu ekibe dahil oldular bence. Ong Seoung Woo’nun bu ilk oyunculuk ve başrol deneyimiydi ve gayet güzel altından kalktı. Moon Bin’i bu diziye kadar tanımıyordum açıkcası ama dizide en dikkatimi çeken karakter oldu. Yeni bir dizide daha izlemek isterim kendisini muhakkak.

Kadın başrolü ise ilk kez bu dizide izledim. Kızımız bu diziye o kadar uymuş ki. Kore’de liselere gitseniz görebileceğiniz klasik Koreli bir genç kendisi. Oyunculuğu da bir o kadar umut vadediyor.

Dizinin konusu çok hareketli heyecanlı bir dizi diyemeyeceğim ama durağan bir akışı olmasına rağmen ben hiç sıkılmadan keyifle izledim. Romantik lise tarzı dizileri seviyorsanız bir göz atmanızı öneririm.

Yazar: GizeM