Abyss / 2019 Dizi Yorum

Bir türlü içine giremediğim, sündüre sündüre uzun bir sürede izlediğim “Abyss” yorumuyla sizlerleyim.

Dizide çirkin ve zengin olan başrol Cha Min doğaüstü bir varlık tarafından öldürülüp yeniden canlandırılır. Yeniden canlandığında oldukça yakışıklı ve uzun boylu bir çocuğa dönüşür, “abyss” dediğimiz sihirli bir kürenin de sahibi olur. Bir gün sonra en yakın arkadaşı olan güzelliğiyle nam salmış Go Se Yeon’nun öldürüldüğünü öğrenir ve bir şekilde abyss ile onu yeniden hayata döndürmeyi başarır. Ama kendisinin aksine Go Se Yeon kısa ve normal bir kadın olarak hayata yeniden gözlerini açar. Böylelikle ikili Go Se Yeon’un katilini aramaya koyulur.

Aslında dizide konu ve oyunculuklar gayet başarılı. Her şey klasik bir Kore dizisi formatında ilerliyor. Ama ben diziye bir türlü ısınamadım. Nedeni konusunda hiçbir fikrim yok.

Kadın başrol oyuncumuz Park Bo Young’u daha önce “Strong Women Do Bong Soon” dizisinde izlemiştim ve bayılmıştım. Kore sektörünün en tatlı oyuncularından olabilir. Bu dizide de aynı tatlılığıyla karşımıza çıkıyor ve oldukça başarılı ve keyifli bir iş çıkarıyor diyebiliriz.

Kısacası fantastik dizileri seviyorsanız bir göz atabilirsiniz. Diziyi Netflix’ten resmi bir şekilde de izleyebilirsiniz.