Uncontrollably Fond / 2016 Dizi Yorum

Hepinize merhaba! Hani bazı diziler olur, kaç kere izlerseniz izleyin boşluğa düştüğünüzde dönüp tekrar izlersiniz. Uncontrollably Fond, benim için böyle bir dizi.

Her şeyden önce dizinin sonu romantik k-dramaların klasik sonlarından kendini kurtarmış, içimde bir burukluk bıraksa da daha gerçekçi bir final yapmıştı. İlk bölümlerinde dizinin nereye gideceğini çok anlamamıştım ama kesinlikle birkaç bölüm sonra beni kendine bağladı. Tek oturuştu bütün diziyi bitirdim!

Dizinin başrollerini Kim Woo-Bin ve Bae Suzy paylaşıyor. Dizinin konusuna biraz değinirsek; Shin Joon Young (Kim Woo-Bin) ve No Eul (Bae Suzy) çocukken birbirlerine âşık oluyorlar fakat çok acı bir şekilde ayrılıyorlar. İkili yetişkin olduklarında tekrar karşılaşıyorlar ve dizimiz başlıyor. Shin Joon Young iyi bir aktör ve şarkıcı, No Eul ise bir belgesel yapımcısı. No Eul, ünlü aktörümüzün belgeselini çekmekle görevlendiriliyor. Tabii aralarında bir geçmişin olması durumları daha karmaşık hale getiriyor fakat dizimizi “Uncontrollably Fond” yapan da bu çıkmazlar.

Dizide “aşk” temasından daha çok elimizdekilerin kıymetinin bilinmesi gerektiğinden bahsedilmiş, yaşadığımız her günün ne kadar değerli olduğundan. Hani bir hayat mottosu vardır; her günü son günümüzmüş gibi yaşamamız gerektiğinden bahseder. Bu dizi kesinlikle bunu karşılıyor bence. Şimdi bu kadar sakin olduğuma bakmayın, izlerken bu motto beni yerden yere vurdu.

Başrollerimizin oyunculuklarına gelirsek, ba-yıl-dım. Özellikle Suzy’nin karakterini çok gerçekçi buldum. Kızımız hayatı için ne yapması gerekiyorsa onu yaptı. Shin Joon Young’un kalbini çok kırdı belki ama son 4 bölümde her şeyi çok güzel toparladılar. Ayrıca ikilinin arasındaki elektriği de çok sevdim. Çoğu sahnede dizi izlediğimi unutacak gibi oldum, karakterlerin içinde bulundukları durumları ve duyguları çok güzel özümsemişler ve bunu izleyicilere de çok güzel geçirmişler.

Bu kadar etkilendiğim dizileri bitirdikten sonra “Bu dizinin finalini yazmam için beni görevlendirselerdi ben de böyle mi yapardım?” diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Uncontrollably Fond için de geçerli oldu bu, kesinlikle bundan daha iyi bir final olamazdı.

Son olarak; diziyi Netflix’ten izleyebilirsiniz. Hepinize iyi seyirler!

Yazar: bonte