The Liar and His Lover / 2017 Dizi Yorum

Herkese merhaba! ‘The Liar and His Lover’ güçlü oyuncu kadrosu ve güzel senaryosuyla birlikte sizi izlediğinize pişman etmeyeceğini düşündüğüm bir romantik drama.

‘The Liar and His Lover’ dizisiyle birlikte ben de ilk kez bir idolü dizinin içinde başka bir karakter olarak izleme şansı yakaladım ve çok hoşuma gitti! ‘The Liar and His Lover’ Joy’un ikinci dizisi olmasına rağmen oyunculuğunu çok iyi kullanmış. Dizinin hiç bir bölümünde “Keşke oyunculuğa başlamasaydı” demedim, aksine kendisini bu sektörde daha çok görmek istediğimi fark ettim.

Dizinin konusuna gelirsek; Yoon So Rim (Joy) büyükannesi ile yaşayan çok güzel bir sese sahip bir lise öğrencisi. Anaokulunda tanıştığı 2 arkadaşı Baek Jin Woo (Song Kang) ve Lee Gyoo Sun (Park Jong Hyeok) ile birlikte müzik yapıyorlar ve bunu kariyer olarak devam ettirmek için seçmelere katılmaya karar veriyorlar. Yoon So Rim bu seçmeler sırasında bir gün tesadüfen Kang Han Kyul (Lee Hyun Woo) ile karşılaşıyor ve dizimiz başlıyor.

Dizinin konusu gerçekten güzel, zaten orijinal manga yayınlanır yayınlanmaz 2013 yılında aynı isimde bir Japon filmi de çekilmiş. Senaryo eskimeden tekrar kullanma değeri görmüş olacak ki 2017 yılında tekrar K-drama sektörüne katılmış. Bir kızın etrafında bu kadar çok erkek olması çok bayat bir fikir de olsa, dizi herkesin hayallerindeki dizi diyebilirim. Çünkü birçoğumuzun aklından “Ben de hayranı olduğum sanatçıyla çalışma fırsatı yakalasaydım keşke.” diye geçirmiştir. Bu düşünce de size diziyi sıkılmadan sonuna kadar izlettiriyor. Dizide anlatılan aşk hikayesi hakkında yapabileceğim tek eleştiri; dizinin başlarında sürekli birbirlerinden vazgeçip yollarını ayırmaya çalışmaları. Yahu bir durun da iki romantik sahne izleyelim!

Dizinin güçlü bir oyuncu kadrosu olduğundan bahsetmiştim. Çok kalabalık bir kadro gibi görünse de herkesin dizideki rolü belli, kimse kimseye karışmıyor. Bu da benim çok hoşuma gitti. Diziyi bitirdikten sonra “Acaba şu karaktere ne oldu?” ya da “Böyle bir karakteri diziye neden dahil ettiler ki?” diye düşünmedim. Hoşuma gitmeyen tek nokta; iyi karakterler yeterince iyiyken kötü karakterler bence biraz fazla kötüydü. Senaryoya heyecan katmak ve olayı bir dizi haline getirmek için mi başrollerin önüne bu kadar taş koydular bilemiyorum fakat bunun miktarını biraz azaltabilirlerdi.

So Rim’in geçmişini destekleyen yan karakterlerin oyunculukları da hikayeleri de gayet başarılıydı. Bölüm süreleri uzun olan bu tip dizilerde yan karakterlerin de hikayeyi desteklemesi çok önemli oluyor. Bu konuda da dizide hiç bir sıkıntı yoktu. Üçlünün bu tatlı arkadaşlığı ve ne olursa olsun yaptıkları müziği savunmaları da benim çok hoşuma gitti.

Yine de kabul edelim, dizi bize inanılmaz beklenmedik bir son vermiyor ama kimse bu kadar tatlı bir romantik diziden şaşırtmalı bir son beklemezdi. Yani ‘The Liar and His Lover’ tam modunuzu yükseltmelik, sizi de hayallere daldırmalık bir dizi. Vaktiniz olursa mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Dizi Netflix’de de mevcut, hepinize şimdiden iyi seyirler!

Yazar: bonte