Dr. Romantic / 2016 Dizi Yorum

Herkese merhaba!

İzledikten sonra herkesin aklında yer edeceğini düşündüğüm bir romantik hastane dizisiyle karşınızdayım.

Bizim meşhur “Doktorlar” dizimizin eline su dökemese de şuana kadar izlediğim hastane-doktor temalı Kore dizileri arasında senaryosuyla beni en çok şaşırtan diziydi Dr. Romantic. Her bölümünde başka bir hastanın peşinden koşarken bir yandan da birbirlerine aşık olmaya çalışan doktorları anlatmaktansa, karakterlerin kendi hikayeleri üzerinde daha çok durup bunu hastane ortamına yedirmeyi başarmışlar. Dizimizin konusuna gelirsek;

Boo Yong-Joo (Han Suk-Kyu) ünlü bir cerrahı oynuyor. Bir gün, aniden ortadan kayboluyor ve hiç kimse onun neden ortadan kaybolduğunu tam olarak bilmiyor. Boo Yong-Joo, yıllar sonra tekrar Öğretmen Kim olarak ortaya çıkıyor ve kendisine Romantik Doktor ismini takıyor. Boo Yong-Joo, gözlerden uzak bir hayatın tadını çıkartırken Kang Dong-Joo (Yoo Yeon-Seok) ve Yoon Seo-Jung (Seo Hyun-Jin)’un da yolları Öğretmen Kim’le kesişiyor ve dizimiz başlıyor.

Daha ilk bölümünden beni en çok şaşırtan türünün en güzel dizilerinden biri olabilir. “Ana karaktere kimse dokunmaz.” kuralını tamamen yerle bir eden dizi, başladığınız anda bitirmeniz için size bütün kozlarını kullanıyor.

Kadro gerçekten çok iyi. Başrollerinden yardımcı rollerine, bölümlük gelen karakterlerden dizinin başından sonuna kadar sizi ekrana kilitleyen karakterlerine kadar herkes elinden gelenin en iyisini yapmış. Siz de benim gibi dizi içinde kendinize bir karakteri benimsemeyi seven biriyseniz dizinin sonuna kadar onunla birlikte gülüp ağlıyorsunuz.

Başrol oyuncularımızdan Seo Hyun-Jin için ise ayrı bir başlık açmak istiyorum. Karakterini o kadar güzel kendine yedirmiş ve o kadar güzel oynamış ki, diziyi izlerken karakteri beni çok sinir etse de son bölüme kadar götürdüğü bu oyunculuğu için de tebrik etmek lazım.

Diziyi Netflix üzerinden de izleyebilirsiniz. Hepinize iyi seyirler!

Yazar: bonte