7 First Kisses / 2016 Dizi Yorum

7 First Kisses, canınızın sıkıldığı ve ne yapacağınızı bilmediğiniz bir zamanda tek oturuşta bitirebileceğiniz, içinde birçok ünlünün yer aldığı onar dakikalık mini bir dizi.

Dizi toplam 8 bölümden oluşuyor. Bölümlerin sürelerinin de çok kısa olmasından dolayı atıştırmalık bir dizi gibi. Yeni bir diziye başlamak çok zor geldiğinde araya konabilecek bir mola gibi de düşünebilirsiniz.
Dizi kısa fakat çekimleri, oyuncuları ve konusu çok başarılı. Yani bittiğinde tadını damağınızda bırakıyor.

7 First Kisses ilk öpücüğünü almak isteyen bir kızın (Choi Ji Woo) yedi yakışıklı erkek arasında tercih yapmasını konu alıyor. Başrollerinde Park Hae Jin, Lee Min Ho, Lee Jong Suk, Lee Joon Gi, EXO’dan Kai, 2PM’den Taecyeon ve Choi Ji Woo yer alıyor.

Dizide bilimkurgu ögeleri de yer aldığı için sıkıcı bir romantik komedi olmaktan da çıkmış. Bölümleri izlerken 10 dakikanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile. Hatta kendinizi başrolün yerine koyup birini seçmeye çalışırken kafanızda çeşitli denklemler kurmaya başlamış halde bulabilirsiniz.

Bunun dışında bütün başrollerin tek başlarına büyük bir star olması ve her bölümde birini göreceğinizi bilmek de sizi hemen bir sonraki bölümü izlemeye itiyor.

Hepinize iyi seyirler!

Yazar: bonte